Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2007

10. 3. 2008

23. 12. 2007 - zúčastnili jsme se na cvičáku "vánočního skotačení" - pro Kérku coby štěně to znamenalo dva pidi parkury, které zvládla a umístila se na 1. místě :-) ... fousáči to měli maličko složitější - první trať běželi jen na ukazování (páníci museli na chvíli oněmět), druhá trať spočívala v dloooouhém slalomu :-) ... kluci se s tím docela poprali, oba skončili ve své kategorii na 2. místě ... pozn. Lenny tentokrát běžel se svojí paničkou :-)

16. 12. 2007 - dneska jsme si zaběhli poslední kolo ry-ko-my. Okolnosti nás donutily zvolit až takhle pozdní termín, takže jsme sice trochu mrzli, ale o to rychleji běhali :-). I když teda jak kdo - Lenny běhal bez chyb, ale spíš než na trať se soustředil na fenky v okolí, takže čas měl celkem neslušnej - v tomhle kole to stačilo na 3. místo. Hacky běhal tak nějak jako vždycky, ale v každém běhu s chybou, v součtu mu to vyšlo také na 3. místo. I Gordon si prošel parkur s laťkami proklatě nízko, tentokrát si ale vybral trať podle svého uvážení :-) ... V celkovém součtu všech čtyřech kol závodu RY-KO-MY vybojovali oba fousáči 1. místo (každý ve své kategorii) a Gordon místo druhé :-). Výsledky jednotlivých běhů mají kluci v akci ... a nějaké fotečky :-)

3. 12. 2007 - první prosincový víkend jsem byla s fousáčema na posledních letošních závodech, a to v Hradci Králové - závody se konaly v příjemné prostorné hale a běhalo se na dvou parkurech (což se ukázalo býti občas dost náročné :-) ). Prvním sobotním během byla celkem náročná zkouška od Alice Glöcknerové, kterou oba kluci pojali po svém, takže oba disk. Další běhy už byly celkem bezproblémové, jen v té velké konkurenci kluci časově nestíhali. Úspěch zaznamenal Lenny v běhu družstev, kdy spolu s týmy z Komořan obsadili 3. místo (výsledky se vyhlašovaly dohromady ve všech velikostních kategoriích, ve small byli nejlepší :-) ). Nedělní běhy kluci taky celkem zvládali, až na jeden "hloupý" Hakýskův disk, čímž se připravil o slušné umístění v součtech. Lenýskovy běhy stačily v součtu za oba dny na hezké 3. místo :-) ... všechny výsledky mají kluci v akci ... a pár ne zrovna kvalitních fotek

8. 11. 2007 - ne že by se nic nedělo, ale tak nějak neděje :-)) ... Hakýsek už je zpátky z výletu - bydlel u Lennyho v době, kdy se Kérka hárala ... měsíc měli všici pauzu, páč náš cvičák se "léčil" z psího kašle a teď zase pomalu a jistě začínáme trénovat, i když do konce roku už nás čekají jen jedny závody ...

Obrazek28. 9. 2007 - ačkoliv byl tento víkend o jeden den prodloužený, byl docela náročný a na nějaký odpočinek fakt nebyl čas :-) - v pátek jsem jela s Kérkou na výstavu do Mladé Boleslavy, cetou zpátky jsme se stavili na závodech agility v Dubenci - stihli jsme poslední běh. V sobotu a v neděli jsem byla tentokrát jen s Lennym ve Dvoře Králové na flyballovém soustředění - i když Lenny flyball nikdy před tím neviděl, celkem slušně chápal vše co jsem po něm chtěla a vypadá to, že by ho to mohlo bavit, tak uvidíme :-) - pár fotek z tréninku

Obrazek

23. 9. 2007 - včerejšek jsme strávili na Novém Světě ve Dvoře Králové :-), kde pořádali závody agility a neoficiální agility cross. Počasí nám přálo - usmívalo se na nás sluníčko, ale naštěstí nepařilo. Tentokrát oba kluci běhali spolehlivě a bez chyb, takže ze šesti běhů jsme čtyřikrát stáli "na bedně" a další dvě místa byla bramborová :-) ... výsledky jsou tady a tady. K večeru se ještě běžel cross, který byl náročný spíš pro psovody než pro psy (teda alespoň pro mě určitě :-) ), zde jsme se sice neumístili, ale za to jsme si užili dost legrace. Domů jsme se vraceli hodně za tmy, ale stálo to za to. Pár foteček :-)

17. 9. 2007 - protože oba fousáčci měli splněné podmínky pro účast na MR agility, vydali jsme se tento víkend "zkusit štěstí" do Žamberka, kde se letošní mistrovství republiky konalo. Sobotní počasí bylo větrné a studené, ale dalo se vydržet, v neděli už na nás pokukovalo sluníčko a bylo příjemně, náladu mi kazila jen moje začínající "asi chřipka". Nicméně jsem se snažila zaběhnout všechny parkury finských rozhodčích jak nejlíp to šlo. V mém snažení mě ale "podporoval" jen Hacky, běhal standardně, k čistým běhům nám chyběla vždy jen vteřinka do standardního času. Bohužel jsme se ale nevyhli jednomu disku v běhu družstev, ale toho si Hacky asi nestihl ani všimnout, i tenhle běh vypadal slušně :-) - v součtu běhů jednotlivců vybojoval 9. místo. Lenny mě tentokrát celkem slušně vyváděl z míry, všechny běhy sice "doběhl", ale duchem se mnou na parkuru určitě nebyl, běhal pomalu, pořád se rozhlížel po okolí, jestli tam není nějaká psí slečna za kterou by se proběhl, občas udělal i chybu a v konečném součtu to stačilo "jen" na 22. místo. Jinak ale byla atmosféra závodů prima a jsem ráda, že jsme jeli :-)

8. 9. 2007 - dneska jsem měla jednu z mála "nezávodních" sobot, a tak jsem se ráda jela podívat na závody sportovního výcviku v naší ZKO "O pohár města Rychnova nad Kněžnou" ... musím uznat, že mi výcvik a závodění s Gordonem docela chybí ... alespoň jsem se snažila něco nafotit :-) (akorát se mi fotečky seřadily nějak jinak než měly :-))

Obrazek3. 9. 2007 - oba víkendové dny jsme strávili agilitně. V sobotu jsme vyrazili na "Sárovecký Fin-Cup" do Vysokého Mýta, kde perlil především Lenny - před jumpem "něco" načuchal a vypadal, že se mnou snad ani nevystartuje, nakonec přeci jen vyběhl, ale mně věnoval pozornost jen tak aby se neřeklo, doběhl sice čistě, ale pomalu. Ve zkoušce jsem z něho málem dostala infarkt - po čtyřech závodních letech si všiml, že s ním na parkuru krom mě je i rozhodčí a rozhodl se ji podrobně zkoumat - doběhli jsme nakonec taky čistě ale s neuvěřitelným časem. Vzpamatoval se až při posledním běhu a doběhl na 3. místě. I přesto, že se celý den choval jak kdyby ani snad na závodech nebyl, v konečném součtu (open + jumping) se nám poštěstilo a Lenny byl první :-). Hacky běhal celkem pěkně, i když jsme se nevyhnuli jedné diskvalifikaci, doběhl si ale pro druhé místo ve zkoušce. V neděli jsme se do Mýta vrátili, tentokrát na neofic. závody - 3. díl agility závodů Ry-ko-my. Kluci se tentokráte snažili ještě trošku líp a Lenny skončil v součtu na druhém a Hacky na třetím místě. Výsledky mají kluci v akci :-). Po půl roce se na překážky přijel podívat i Gordon a na parkuru s nízko nasazenými laťkami "porazil" svého jediného soupeře a doběhl si pro první místo :-)). Pár foteček z neděle najdete tady, v sobotu se mi zapomněl přibalit foťák do batůžku :-)).

21. 8. 2007 - do odkazů jsem vložila svůj banner, za který tímto děkuji kamarádce Evě z chs Felones, páč já sám bych ho nevyrobila :-))

Obrazek18. 8. 2007 - tento víkend se konaly závody agility v Žamberku, které začínaly už v pátek a to zkouškou. V pátek k nám počasí nebylo moc vlídné, trochu i zapršelo, ale sobotní běhy už probíhaly za "slušného" počasí - ani mokro ani vedro :-). V páteční zkoušce se zadařilo Lennymu, doběhl čistě - na 2. místě, Hacky měl trochu rychlostní problém. I v sobotu doběhl Hacky všechny běhy bez chyby, jenže dost soupeřů bylo rychlejších, takže na bednu to nestačilo - krom zkoušky, kde byl 3., Lenny tentokrát schazoval, čistě a na 2. místě doběhl až poslední běh - trošku se štěstím, páč tam jsem málem zakufrovala já - ale pšššt, on to neví :-) ... pár fotek :-)

Obrazek13. 8. 2007 - o víkendu jsme jeli na závody do Loun, kde se konalo Mistrovství republiky kníračů v agility - fousáče jsem přihlásila jen na MR a zkoušky - Lenny měl v každé zkoušce chybu, Hacky jednu doběhl, druhou ne :-) ... mistrovské běhy - v sobotu se běžel open, který jsme s Lennym nezvládli a diskli se, čím zhasli veškeré naděje na obhajobu "mistra" z loňského roku, Haky doběhl čistě, nedělní jump Lenny sice vyhrál ale,už mu to nebylo nic platné :-), Haky doběhl s jedním odmítnutím - v konečném součtu se Hacky i přes svůj hendikep "mediových" výšek skoček (všichni ostatní malí knírači byli "smallíci") probojoval na 2. místo a stal se tak pro letošek vicemistrem mezi malými knírači :-))

Obrazek30. 7. 2007 - v sobotu jsme byli na závodech agility v Jaroměři, ráno to sice vypadalo na slunečný parný den, ale pak se zatáhlo a počasí bylo celkem moudré a slušné, maliličko i sprchlo :-), kluci běhali celkem slušně, jen na startu mě přiváděli k šílenství, když ani jeden "neměli čas" soustředit se na start, ale dalo jim velkou práci "vočuchávat" celej trávník - Hakýs běhal pomalu a až na jednu zónu čistě, Lenny tentokrát zabral a stál třikrát na bedně, i když na jednu zónu taky nestihl šlápnout :-)) ... trošku fotek :-)

Obrazek 16. 7. 2007 - víkend, kdy sluníčko předvádělo svou sílu a kdy se snad z každého rádia ozývalo "dodržovat pitný režim a omezit pohybové aktivity", jsme místo válení u vody strávili na závodech ve Dvoře Králové. Naštěstí ale kousíček od parkuru teče potůček, takže pesani trávili hodně času tam, aby se osvěžili. Tentrokrát běhal jen Hacky a i když vedro bylo opravdu velké, běhal i docela rychle, jen nám skoro každý běh "kazila" nějaká chybka. V něděli se nám ovšem zadařila zkouška a i když s odřenýma ušima - zaběhli jsme - tudíž i Hacky obhájil "trojky" pro příští sezonu a vyběhal si titul A3 Ch. Oběma klukům bude tento titul oficiálně uznán příští rok v únoru

Obrazek1. 7. 2007 - pokračovali jsme v závodění a vydali se opět do Kostelce, kde se konal druhý "letní" díl neoficiálních regionálních závodů RY-KO-MY. Tentokrát se dařilo oběma klukům a oba si vyběhali medaili za první místo za součet dvou parkurů :-). Fotky tady :-))


Obrazek30. 6. 2007 - dneska jsme se zúčastnili závodů agility v příjemném prostředí cvičáku v Kostelci nad Orlicí. Počasí k nám bylo vlídné, parkury stavěla rozhodčí Eva Plíštilová. Lenýskovi se dařilo - žádná laťka dole, slalomy v pořádku ... třikrát bedna :-). Haky běhal krom jednoho disku také čistě, jenže soupeři byli rychlejší, takže na bednu tentokrát nedoběhl :-). Fotky ze závodů jsou zde.

19. 6. 2007 - moje první foto pokusy novým foťákem :-)) ... najdete tam ale jen Kerry, Hackyho a Gordona :-))

17. 6. 2007 - v sobotu jsme se vydali na závody do Dubence ... ráno nás sice trochu postrašil déšť, ale pak se vyjasnilo a po zbytek dne už svítilo sluníčko. Hakýsek od rána stávkoval a předstíral bolavou nožičku (na což ovšem zapomněl kdykoliv když honil Kerynu, nebo když mi potřeboval "zdrhnout" za něčím zajímavým) a moc se mu nedařilo - prostě byl zase pomalej :-). Lenny potřetí splnil zkoušku - tentokrát na 1. místě, takže si zajistil "trojky" i pro příští rok a splnil podmínky pro udělení titulu A3Ch :-)) ... jupíííí ... výsledky mají kluci v akci a můžete kouknout na parkury, které jsme běhali :-)

14. 6. 2007 - přidána rubrika PARKURY, kde se budu pokoušet kreslit parkury ze závodů, kde běhám ... prosím brát s rezervou :-))

Obrazek10. 6. 2007 - tento víkend jsme strávili v příjemném prostředí rýzmburského cvičáku, blízko Babiččina údolí. Sluníčko se na nás usmívalo nepřetržitě - tedy krom kratičké nedělní dešťové přeháňky, takže i naše běhání bylo takové "unavené" :-). V sobotu večer nás trošku postrašil silný vítr a bouřka - přeci jen jsme stanovali pod dost velkými stromy, ale naštěstí se nic nestalo a vše proběhlo v pohodě. Hakýsek tentokrát dost shazoval laťky, obě zkoušky sice doběhl bez chyb a na 2. místě, ale bohužel nestihl čas, čistě zaběhl nedělní open - 1. místo. Lenýsek zabral na skočkách a za celý víkend shodil "pouze" jednu laťku, pro změnu mě ale nepřetržitě přesvědčoval o tom, že v životě neviděl slalom, v neděli už to bylo lepší - open i jump 3. místo, ale ve zkoušce se pro jistotu slalomu vyhnul úplně .... výsledky mají kluci v akci :-)

2. 6. 2007 - dnešní sobotu jsme po delší době nejeli na závody, ale agilitění jsme se úplně nevyhnuli - jeli jsme do Lukavice na Den dětí předvádět výcvik agility :-)

Obrazek28. 5. 2007 - víkend jsme s klukama strávili opět závodně, tentokrát u moře :-) (východočeského) ... tedy na Rozkoši. Počasí si s námi hrálo jak kočka s myší - v sobotu bylo chvíli vedro, pak se přihnaly bouřky a déšť a nakonec se na nás zase usmívalo sluníčko, v neděli nás pro změnu otravoval vítr, ale nebylo to tak hrozné, jen vyhlášení posledních výsledků už zase probíhalo za asistence dešťových kapek. Kluci opět nezklamali a až na Lenýskovy poshazované laťky (poslední dobou o ně zakopává nějak často, budeme se na to muset zaměřit) běhali bez větších problémů ... k mé radosti jsme se na "bedně" objevovali celkem často :-). Hakýsek splnil sobotní zkoušku, nedělní mu bohužel Lenny překazil, když se na něj z pro mě nepochopitelných důvodů přišel na parkur podívat. Výsledky mají kluci v akcích.

Obrazek28. 5. 2007 - ve čtvrtek a v pátek (24. a 25. 5.) jsme byli s fousatýma klukama a dalšími členy cvičáku na ukázce výcviku agility na Rychnovské bambiriádě, můžete kouknout na fotky, které pořídili naši kamarádi Eva a David


Obrazek21. 5. 2007 - o víkendu jsme se s fousáčema zúčastnili dvodenních závodů agility v Lanžově. V příjemném prostředí kempu oba kluci celkem slušně běhali i přes to vedro, které bylo po oba dny. V sobotním jumpingu sice Lennny kosil jednu laťku za druhou a open pojal jako boj přeskákat toho co nejvíc bez ohledu na průběh tratě, ale běhal rychle a s nadšením, ve zkoušce doběhl na 3. místě, bohužel ale s chybou. V neděli jsme se zase trápili na zónách. Hacky běhal slušně a na něj docela i rychle oba dny (a až na jednu zónu čistě), nedoběhl pouze sobotní zkoušku, kdy jsem ho diskla po tom, co jsem úúúplně zapomněla trať. V nedělní zkoušce poprvé splnil a skončil na 2. místě. Ostatní výsledky mají kluci v akci :-)

15. 5. 2007 - přidáno pár fotografií ze závodů do galerie

Obrazek12. 5. 2007 - dneska jsme se zúčastnili závodů agility v Sezemicích, kde jsme zkoušeli svoje "Hop sem - hop tam" :-). Počasí si z nás dělalo celý den legraci - chvíli pražilo sluníčko, chvílemi nás zaskočily ne zrovna malé dešťové přeháňky ... sluníčko naštěstí nakonec vyhrálo :-). Lenny měl tentokrát "smůlu", ačkoliv běhal rychle a pěkně, našlo se pár rychlejších ... vynahradil si to ve zkoušce, kde doběhl na 2. místě (a podruhé obhájil). Hacky ve své zkoušce zvítězil (jen čas pro splnění byl zase naším nepřítelem) a v openu si doběhl pro 3. místo.

11. 5. 2007
- Kerrinka, jakožto úplné mimino (a první ženská v mé psí smečce), bude mít menší privilegium - svoje webovky - zatím jsou ve výstavbě, ale časem se snad bude na co dívat :-), takže jestli se vám chce, můžete juknout sem :-)

10. 5. 2007 - přidala jsem odkazy na klub chovatelů teriérů a klub chovatelů kníračů

Obrazek9. 5. 2007 - v sobotu 5. května jsme se účastnili závodů agility na domácí půdě, tedy v RK, kde se běžel "Rychnovský rarášek". Sluníčko se na nás sice neusmívalo tak jako v předchozích ročnících a chvílemi foukal dost silný vítr (shazoval nám nejen tyčky, ale celé skokovky), ale naštěstí se nepotvrdily deštivé výhrůžky meteorologů a závody proběhly v pohodě - a hlavně "v suchu". I kluci se tentokrát "doma" snažili, a po chybách v jumpingu už oba běhali čistě (jako obvykle, krom trestných bodů za čas v Hakýsově zkoušce). Takže tedy zkouška - Lenny 1. místo (první obhájená) a Hacky 2. místo, open - Lenny 1. místo, Hacky 3. místo.

Obrazek29. 4. 2007 - včera jsme se zúčastnili "čarodějnických" závodů v agility ve Dvoře Králové. Sluníčko opět ukázalo svou sílu a tak pesanům dávalo hodně zabrat - no myslím, že ne jen jim. V prvním běhu - jumping - oba kluci chybovali, ostatní běhy už byly bez chyb (tedy krom Lenýskovy zkoušky, kdy se diskl). Ve zkoušce Hacky doběhl na 2. místě (bohužel ale zase nestihl standardní čas) a v openu se na "bednu" probojoval Lenny, když doběhl na místě 1.

24. 4. 2007 - přidáno pár fotek z Kerinčiny první procházky

Obrazek22. 4. 2007 - v sobotu jsme se v Dubenci zúčastnili zkoušek z agility, každý pesan běžel dvě, bohužel - i když všechno doběhli - ani jednou neobhájili, v součtu obou zkoušek skončil Hacky na 2. místě a Lenny na 3. místě.
20. 4. 2007 - tak už je to tady ... moje psí smečka se rozrostla o slečnu parson russell teriéra Kerry, je to pěkný číslo, jen odmítá na jakoukoliv mini chviličku zůstat sama - přeci jen byla zatím zvyklá na kolektiv sourozenců, kluci jsou celkem v pohodě - holka už je celá "vočmuchaná" ... určitě brzy zjistí, že tihle kámoši jsou vlastně fajn ... pár fotek má ve fotogalerii

15. 4. 2007 - v sobotu 14. 4. jsme se účastnili závodů v Jičíně. Celý den krásně svítilo sluníčko - o co víc se to líbilo mně, o to míň z toho měli radost mí fousáči. První běh - jumping - oba kluci ještě zaběhli celkem rychle a spolehlivě, takže Hacky vybojoval 3. místo, Lenny bohužel "díky" spadlé poslední tyčce 11. Další běhy už ovšem za moc nestály - Hakyho sluníčko brzdilo, takže běhal pomalu a navíc ještě s chybami. Lennymu pro změnu asi ruplo v hlavě a víc než parkur ho zajímalo dění mimo něj, takže běhal nezvykle pomalým tempem, což na pěkné umístění nestačilo ... výsledky mají kluci v akci.

10. 4. 2007 - Obrazek tak jsem se včera definitivně dohodla sama se sebou, že rozšířím tu svou psí smečku a zamluvila si mimino ... teda štěndo ... a aby to nebylo moc jednoduchý a stejný, tak to není ani ovčoun, ani knírač J .... psí kluci to zatím netuší, ale určitě budou rozumní (pevně doufám) a "vetřelce" doma příští týden přijmou mezi sebe "v klidu a míru"

.... v plánu je samozřejmě agility, tak uvidíme, jak moc si budeme v budoucnu rozumět na parkuru J

26. 3. 2007 - v neděli 25. 3. jsme na cvičáku pořádali první závod ze čtyřdílného seriálu neoficiálních závodů RY-KO-MY "liga čtyř ročních období". Počasí se po několika deštivých dnech umoudřilo a možná i název JARNÍ nám pomohl ke sluníčku J... jen foukat mohlo trošku míň. Protože by ale přeci jen ještě terén cvičáku náš "jarní nájezd" nemusel vydržet, postavili jsme parkury nad cvičákem, kde se sice běhalo trochu s obtížemi, ale přezili jsme všichni. Tentokrát jsem krom fousáčů vzala s sebou i Gordona, aby si proběhl jumpingovou trať na nejnižších překážkách coby veterán. Všichni tři kluci se snažili a doběhli takhle:

Lenny ... v součtu 1. místo (jumping 1. místo, open 1. místo)

Hacky ... v součtu 2. místo (jumping 2. místo, open 3. místo)

Gordon ... jumping 2. místo

23. 3. 2007 - Hakýsek dneska slaví svojí první "pětiletku" na tomhle světě, takže mu přeji vše NEJ NEJ a hlavně ... aby se mnou měl ještě dlooouho trpělivost (nebo já s ním???)

J J J Obrazek J J J

9. 3. 2007 - přidán odkaz na Evíka a Fredýska

7. 3. 2007 - změna je život, tak zkouším novou barvu stránek ... ale nevím, modrá je přeci jen modrá J... tak ještě uvidím JJJ

5. 3. 2007 - po čtyřech měsících "agilitních prázdnin" jsem se s psíma klukama vydala na dvoudenní závody do Malých Svatoňovic - Krakatit 003 ... dopadli jsme celkem slušně, na to že jsme tak dlouho pauzírovali ... i když J... Lenny tento víkend pojal jako zkoušku mých nervů, když se pokaždé na startu zamiloval do nějaké fenky - jakékoliv - jen aby mi dal vědět, že teď prostě nemá čas na nějaké překážky, aby pak docela slušně zaběhnul (jen prostě skoro pokaždé nějak "pozapomněl", jak se vlastně probíhá slalom) a celé to dvoudenní klání zakončil vítězstvím v posledním běhu ... Haky běhal spolehlivě celý víkend (až na drobné chybky), jenom v čase, který byl vyšší než stanovený standardní, takže trestné body sbíral především za čas ... zkoušku bohužel neobhájil ani jeden ani jednou ... výsledky mají kluci v akci J

Obrazek

21. 2. 2007 - přidala jsem odkazy na stejně "kynologicky postižené" přátele a okolní kynologické oddíly

20. 2. 2007 - trvalo to, ale konečně jsem "vyštrachala" alespoň dvě fotky Lennýska

5. 1. 2007 - soutěž "Pes roku 2006", kterou vypsal klub agility:

Hackelbery z Větrova - kat. M - 10. místo - 150 bodů

(ze 181 bodovaných psů kat. M)

Lenny Černý havran - kat. S - 27. místo - 90 bodů

(z 204 bodovaných psů kat. S)