Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2008

11. 2. 2009

21. 12. 2008 - poslední cvičák před Vánocemi jsme pojali trochu netradičně a maličko si mezi sebou zasoutěžili. Měli jsme pro psíky a páníky připravené dvě "záludné" tratičky - "tuneliáda" - zde šlo o parkur tvořený jen z tunelů a jedné skočky a "slalomáček" - tady se krom tunelů běžel i slalom, a to hned čtyřikrát. Já běhala jen s Kerčou a nevedly jsme si špatně - první a druhé místo :-). S Hackym tentokrát běhal bráška Jirka a ani oni na tom nebyli nijak špatně - v obou bězích doběhli na třetím místě. S Lenýskem běhala panička - i oni se snažili, ale z medailových pozic je vždy odsunula nějaká ta chybička. Poprvé si tady zasoutěžil i Phillo s Jirkou - jako štěňata-začátečníci běhali tratičku ze tří tunelů a doběhli si pro krásné třetí místo :-) ... a tím jsme se pro letošní rok s agilitěním rozloučili :-))

23. 11. 2008 - tak a je to tady :-) máme za sebou poslední letošní agi závody ... konkrétně jubilejní 10. ročník Zlaté překážky v Hradci Králové - běhalo se v hale na koberci a na dvou parkurech, což se občas ukázalo býti dosti nepraktické, když máte dva psy a každého v jiné kategorii, ale i to se dalo po domluvě zvládnout :-), milým překvapením byla upomínka pro každého závodníka za každý čistý běh, kterou jsme dostávali hned po doběhu :-) ... závody byly dvoudenní a všici tři pesani se snažili :-) ... Kérka překvapila, že halu neřešila a byla celý víkend naprosto v pohodě, krom zaběhnutých zkoušek jsme zase po dlouhé době doběhly i oba jumpy a dokonce čistě (v silné konkurenci, která na závodech byla, jsem byla moc ráda, že jsme se umístily v první desítce), jen v agi parkurech jsme vždycky nějakou hloupostí skončily diskem :-), Hacky běhal moc krásně i když pomaleji (a časy byly nastaveny docela proklatě nízko), za celý víkend měl pouze jednu chybku v podobě shozené laťky, což mu v součtech za víkend vyneslo 2. místo, zkoušky jsme neobhájili, takže příští rok budeme po třech letech závodit opět ve dvojkách, Lenýsek krom jednoho disku zvládl také všechny parkury v pohodě, jen už mu to bohužel neběhá tak rychle jako dřív, ale snaží se ... v sobotu jsme si ještě zaběhli sranda závod družstev - družstvo jsme měli smallíkové a dohromady s holkama Lustykovýma - takže příznačný název Lustbočky :-) - jak jsme doběhli sice nevíme, ale opravdu jsme se pobavili a za odměnu dostali kousek dortu :-)) ... ve videogalerii jsou všechny běhy fousatých kluků (Kérka je má na svých stránkách) - za videa moc děkuji klukům Mertíkovým :-))

3. 11. 2008 - v sobotu jsme se vydali až do "daleké" Prahy, konkrétně do Masečína, kde se konaly dvojzkoušky ... naštěstí jsme vyjeli dostatečně včas, páč naše "pražské bloudění" nějakou dobu nebralo konce ... naštěstí jsme místo činu - nádherný komplex hotelu, stájí, kryté jízdárny atd. Villa Gineta ... našli včas a závody stihli. Běhalo se v kryté jízdárně na sklářském písku. Počasí bylo sice príma (kromě ranní hodně husté mlhy), ale byla docela zima. Kerča si v prvním běhu střihla disk, když mi opět navštívila tunel dřív než měla, druhý běh vypadal o něco lépe a s jedním odmítnutím vybojovala 3. místo. S Hackym jsem se tu chtěla pokusit o nemožné :-), tedy o splnění zkoušky, což se nepodařilo (a což nám už tak nějak neva :-) ) - v prvním běhu běžel hezky a bez chyby, leč čas jsme fakt nestihli a doběhli třetí, druhý běh byl jedna velká motanice, kterou jsem hodně kazila spíš já než Hacky ... ale byli jsme jediní, kteří doběhli, takže jsme skončili na 1. místě :-))

20. 10. 2008 - v neděli jsme absolvovali poslední letošní "venkovní" závody agility (ještě nás čekají dvoje halové). Ranní mrazíky naznačovaly, že už je nejvyšší čas na ukončení sezony, ale přepověď slibovala slunečný den a kupodivu se tak i stalo :-). Kérka reagovala o poznání líp než minulý týden, ale dvou diskům jsme se přeci jen nevyhly (ty tunely :-) ), ve zkoušce si doběhla pro 2. místo. Hacky zabojoval hned na začátku, kdy v jumpingu doběhl druhý, zkoušku jsme pro změnu nezvládli :-) a v agility to neustála jedna laťka :-). Lenny doběhl všechny běhy čistě, i když s pomalejším časem a i on si vyběhal jedno 2. místo, a to ve zkoušce :-) Pár našich fotek najdete tady a fotky od Metíků tady :-), videa ve videogalerii :-)

14. 10. 2008 - sem tam se tu objeví nějaké video ze závodů, takže jsem založila stránku videogalerie

12. 10. 2008 - tak a je to za námi - dneska jsme běželi poslední letošní kolo neoficiálního závodu RY-KO-MY - předpověď počasí "zase" nevyšla a místo sluníčka bylo zataženo a zima, ještě že nepršelo. Kérka dobíhala tento rok v začátečnících (kdy se diskvalifikace počítá jako chyba) a pokračovala ve svým stylu "... nevidím, neslyším, mám svoji trať...", pak se navíc ještě trumpeta začuchala a vypadala, že už se ani nerozběhne - ale i s touto chybou a zdržením byla v zimním kole třetí, stejně tak jako v celkovém součtu za všechna čtyři kola :-)). Hakýsek se dneska pochlapil, oba parkury zaběhl čistě - v agility byl první, v jumpu čtvrtý - skoro všichni totiž zaběhli čistě :-) - ale v zimním kole mu to stačilo na první místo :-) ... v celkovém součtu všech čtyřech kol byl druhý, takže veliká spokojenost :-)). Lenýsek s paničkou bojovali o první místo v celkovém součtu, jenže jeden jejich disk je bohužel odsunul až na místo čtvrté ... ale to nevadí, pro nás je v tuto chvíli důležité, že Lenny vůbec běhá :-))

11. 10. 2008 - dneska jsme se vydali na závody agility docela daleko - do Mladé Boleslavi na Aplle cup II - jeli jsme sem proto, že se tu konalo zároveň MR teriérů v agility. Cesta byla dlouhá a náročná, protože byla dost hustá mlha, ale zdárně jsme dojeli. Kerča - co by teriér, se tu moc nepředvedla :-) - jumping a agility disk - ale snažila se :-), ve zkoušce doběhla druhá ... Hacky to měl naopak - doběhl jumping i agility bez chyby a diskl se ve zkoušce (myslím ale, že to ani nepostřehl) ... v agility dokonce doběhl na druhém místě :-) ... pár foteček najdete tady ...

4. 10. 2008 - vydali jsme se na závody k Sultánkům do Havlovic, kteří pořádali Krakatit 007T - navzdory předpovědi nám počasí ukázalo vlídnější tvář a i když bylo poměrně chladno, dalo se to vydržet (pro nás bylo hlavní, že nepršelo :-) ). Hacky běhal celkem rychle - teda v rámci svých možností - a kromě zkoušky (kdy se celkem nepochopitelně vrátil z tunelu, jak kdyby se chtěl přesvědčit, že to vážně bylo tam) běhal i čistě - vyběhal si 3. místo v jumpingu. Kérka ... je prostě zatím nevyběhanej prt :-), běhala rychle a většinou se i stejně rychle diskla :-), jump doběhla, tam jsem bohužel udělala chybu já, když jsem ji vytáhla do odmítnutí, Lennýsek s paničkou se taky snažili a i když běhy byly trochu pomalejší, vyběhali si 3. místo ve zkoušce SA 3 ... nějaké fotky jsou tady :-)

27. 9. 2008 - dneska se konaly závody agility v Rýzmburku - Rýzmburský pohár - běžely se dvě zkoušky a jumping. Hackymu se moc nedařilo, první zkoušku zkazil on (dvě zony), druhou zkoušku jsem mu zkazila já (stáhla jsem ho do odmítačky) a když už jsme čistě zaběhli jump, tak nás pár týmů předběhlo. Kérce se povedly obě zkoušky bez chyby, v krásném běhavém jednoduchém jumpu jsme se celkem hloupě diskly. Lenýsek zaběhl všechny běhy, bohužel trochu pomaleji, ale ve zkouškách se na stupně vítězů dostal :-)  ... pár fotek je tady :-)

14. 9. 2008 - znovu jsme se vydali do Vysokého Mýta, kde se konalo již třetí, tedy podzimní kolo neoficiálního závodu Ry-Ko-My. Hacky běžel celkem pěkně agility, ale shodil jednu laťku. V jumpu hned od začátku dělal kraviny, když pořád zíral na psa "za páskou" a nebyla jsem si jistá, jestli se třeba nepůjde poprat. Když už vypadal, že na psa zapomněl, tak se sice rozběhl, ale zase mě přestal poslouchat, takže disk. Celkové mu to vyšlo na 4. místo. Kerča běžela trať pro začátečníky, kde se chvíli prala s náběhem do slalomu, čímž si vysloužila nějaké chyby a také skončila na 4. místě. Dneska už zase zkusil běhat Lenny, vypadal, že už to bude vše v pořádku - oba parkury zaběhl, i když s chybkama a vybojoval si v součtu třetí místo :-)) ... fotky :-)

13. 9. 2008 - dneska se konaly závody agility ve Vysokém Mýtě ... počasí nám přálo - bylo sice celkem chladno, ale svítilo do toho sluníčko, takže bylo na běhání celkem příjemně. Hakýsek ráno vyběhl naprosto skvěle a v jumpu si doběhl pro první místo, další běhy už byly bohužel s chybami (i skočenou zonou! poslední dobou s nima celkem zlobí, laťky holt bohužel někdy spadnou). Kérka si doběhla pro první místo ve zkoušce, do ostatních běhů se taky bohužel vloudily chyby :-), Lenýsek ještě nezávodil ... fotky "našich" jsou tady :-)

24. 8. 2008 - v sobotu se konaly závody agility v Jičíně, na které byli přihlášeni oba fousášci ... jenže Lenny se týden před jejich konáním zranil a nějakou dobu teď nebude moct běhat, takže jsem se na poslední chvíli rozhodla, že to zkusím s Kérkou ... a od té doby jsem byla dooost nervozní. Ale všechno nakonec bylo v pohodě, Kérka byla 2. v jumpu a 1. ve zkoušce, v agi jsme se diskly. Hakýsek běhal o něco hůř než obvykle, nějak moc dělal chyby, některé dost nepochopitelné, ale neva. Ve zkoušce si doběhl pro 2. místo, ale kvůli shozené laťce u dvojskoku ještě pořád nemáme obhájeno :-)

17. 8. 2008 - v pátek odpoledne a pak i v sobotu ráno jsme se vydali do Žamberka, kde se konaly agility závody - to, co pořadatelé při zajišťování závodů nemůžou ovlivnit, je počasí, a to jim (a vlastně nám všem) tentokráte pěkně zavařilo - po oba dny téměř nepřetržitě pršelo. Ale nenechali jsme se tím odradit a i přes nepříznivé teréní podminky jsme závodili. V pátek jsem s oběma fousatýma běžela zkoušky já a oba kluci to zvládli. V sobotu už jsem běžela jen s Hackym a všechno jsme doběhli, zkoušku a jump na 3. místě. S Lennýskem už zase běžela panička - poprvé ve trojkách - zkoušku sice nedoběhli, ale jinak všechno v pohodě, mamka si dokonce během openu zatancovala kozáčka  :-)) ... výsledky mají kluci v akcích :-)

11. 8. 2008 - celý víkend jsme strávili na agility závodech v Lounech, kam nás doprovázeli i někteří parťáci ze cvičáku - Brownie a Simír, a kde se krom "obyč" závodů konalo i MR kníračů v agility. Lenny s paničkou běhali "pouze" MR a po dvou bezchybných bězích se umístili na krásném, ale velmi nepopulárním 4. místě. Hacky se účastnil celých závodů včetně MR - za celý víkend jsme udělali pouze dvě chybky, jednu bohužel při kníračím běhu, což nám vyneslo 7. místo mezi malými knírači. I v ostatních závodních bězích se nám více méně dařilo, ale únava byla znát - hlavně na časech. V sobotu jsme splnili "obhajovací" zkoušku, v neděli už jsme ji bohužel nestihli časem. V součtu běhů za celý víkend to fousáčkovi vyšlo na krásné 3. místo. Všechny výsledky má Hacky tady. Svůj mini závodní běh si tu zaběhla i Kérka a v kategorii štěňat do 18. měsíců si vybojovala 3. místo - nutno dodat, že ji předběhly dvě borderky :-)) ... nějaké fotky jsou tady :-)

1. 8. 2008 - tak Phillo se do naší smečky zařadil před necelým týdnem a od začátku je v ní spokojený :-) ... Lenýska vzal jako "staršího bráchu" a pořád se po něm opičí a ve všem ho kopíruje ... a Lenny, jak kdyby věděl, že patří k sobě ho brání před každým "nebezbečím" :-)), Kérka si z Philla udělala svýho kámoše do všech přetahovacích a řádících soboujů - myslím, že ta by si ho doma klíďo nechala :-), Gordon prcka toleruje, ale zbytečně ho nevyhledává a spíš si ho nevšímá a ... a hračky mu nepůjčí :-), no a Hacky se chová jak když jsem si přivezla Kérku, prostě trucuje ... ten si asi oddychne ze všech nejvíc, až paničce skončí dovolená a s "prckem" i s Lennym odjede domů :-)) ... fotečky z Philíkova řádění :-)

Obrazek

26. 7. 2008 - na závody jsme se tentokrát opět vydali společně :-) - teda závodili fousáčci, Kérka byla doprovod :-) ... Lenny běhal s paničkou - všechny běhy čisté, i když maličko pomalejší, zkoušku zaběhl na 3. místě a splnil tím přestup do A3 - grutulujeme :-)) ... Hacky taky běhal čistě (až na zkoušku, kde jsme se diskli) a taky pomalu, ale vyneslo mu to dvakrát 3. místo :-)) ... kromě pohárků jsme si domů ale přivezli i něco - teda vlastně někoho - jiného ... zcela nečekaně a hlavně neplánovaně se naše psí smečka rozrostla o nového člena - je jím Phillo Černý havran (malý knírač černostříbřitý) a bydlet bude s Lennýskem ... tak ... ať se mu u nás líbí :-)) ... fotky ze závodů najdete tady ...  fotky našeho nového člena tady :-))

5. 7. 2008 - dneska jsme se zase rozdělili :-) - Kerča byla na neoficiálních závodech v Chlumci kde v součtu svých běhů skončila na čtvrtém místě a Lenýsek na oficiálních agi závodech ve Dvoře Králové ... běhal zase se svou paničkou - všechny tři běhy bez chyby, ve zkoušce navíc vybojoval 2. místo :-))

23. 6. 2008 - v neděli se Kérka s Lennym a dalšími agiliťáky, teď momentálně flyballisty :-) účatnili závodu dvojic - tedy Turnaje sladkých nadějí

15. 6. 2008 - zaběhli jsme si druhé kolo neoficiálního závodu Ry-Ko-My, které tentokrát pořádali Kostelečáci, i když v obci Slemeno :-) ... na Kerču zrovna vyšel déšť, ale i tak běžela hezky a doběhla na třetím místě, Hacky sice vyhrál první běh (agility), ale totálně zvoral jump - asi ho rozhodilo sluníčko, který právě po dešti vyšlo :-)), v součtu to stačilo na druhé místo, Lenny (běhal s paničkou) také vyhrál agility, v jumpu měl jednu chybu, i jemu to v součtu stačilo na druhé místo :-) ... fotky

14. 6. 2008 - vydali jsme se na závody Kosteleckých agiliťáků, ovšem konaných tentokrát ve Slemeně ... počasí nám přálo a tak se i pěkně běhalo :-) ... Hacky měl všechny tři běhy čisté a celkem i rychlé, ovšem našli se rychlejší soupeři v jeho kategorii - stačilo to na 3, 4 a 5 místo :-) ... Lenny se svojí paničkou běhal taky pěkně, po chybě v jumpu si doběhl pro 2. místo ve zkoušce a 5. místo v agility :-) ... pár fotek :-)

7. 6. 2008 - dneska to bylo trochu náročnější :-) ... s Kerčou jsem se zúčastnila oblastní výstavy v Milovicích, zatímco kousek dál - v Opatovicích nad Labem - Lenny závodil v agility ... po čtyřech letech s ním opět oficiálně vyběhla na parkur jeho panička a nevedli si špatně - jump i open měli bez chyby a vysloužili si 4. a 6. místo, do zkoušky SA 2 se nějaká ta chybka vloudila a stačilo to na 8. místo ... jen tak dál :-)) ... fotečky od Niny

25. 5. 2008 - víkend jsme strávili v příjemném prostředí "východočeského moře" :-) - u přehrady Rozkoš, kde Sultánci z Havlovic pořádali dvoudenní závody agility. Počasí vydrželo po oba dny celkem příjemné, jen v neděli mohlo méně foukat :-). Hacky běhal jen v sobotu, páč v neděli k parkuru došel po třech a po prozkoumání jeho tlapky jsem se rozhodla s ním nestartovat (no jo, zase se pojedeme podívat na pana veterináře). Zaběhl v sobotu čistě jump a agility, ve zkoušce se diskl. Agility doběhl i s nástrahou v podobě cizího psa na parkuru na 3. místě. Lennny běhal oba dva dny celkem pěkně a rychle, v sobotu to stačilo na "bednu" :-) jen ve zkoušce, kterou splnil - na 2. místě -  a má obhájeno pro další rok. V neděli už to bylo horší - po skvělém běhu prvního parkuru - agility, který vyhrál, se celkem hloupě diskl ve zkoušce a úplně nesmyslně pak i v pěkném běhavém jumpu - nějak minul tunel a pak se celkem nepochopitelně šel seznamovat mimo parkur ... občas mě ještě dokáže překvapit :-)) ... fotečky :-)

22. 5. 2008 - dneska slaví své šesté narozeniny Lenny, takže i jemu přeji vše jen to nejlepší, a do budoucna ještě hodně zaběhnutých parkurů se mnou i se svojí paničkou :-)) ... vypadá to, že ji ho konečně vrátím :-)

17. 5. 2008 - Kerča byla na oblastní výstavě - Kačina u Kutné hory

3. 5. 2008 - dneska jsme pořádali již sedmý ročník závodů agility Rychnovský rarášek ... a proto, že jako pořadatel jsem chtěla mít aspoň trochu "klid", rozhodla jsem se letos nezávodit, jen si s Lennym zaběhnout zkoušku. Nakonec jsem ji běžela i s Hackym a udělala jsem dobře :-), oba kluci zkoušku "splnili" a navíc Lenny na 1. místě a Hacky na 2. místě :-)) ... jináč závody si myslím proběhly v pohodě, jen počasí nás maličko cvičilo ve svlékání a oblékání teplých a nepromokavých svršků :-), ale i tak to ještě nebylo úplně špatné - deštík byl vždycky opravdu jen "taková letní přeháňka" :-)) ... a něco hodně fotek :-)

22. 4. 2008 - Hacky a Lenny spolu s dalšími kámoši agiliťáky předváděli svůj výcvik agility a flyballu dětem při Dni Země v rychnovském zámeckém parku ... něco málo fotek :-)

20. 4. 2008 - Kerča a Hacky byli celý víkend v Žamberku na "minisrazu kníračů", kde zvládli i výšlap na Zemskou bránu

12. 4. 2008 - dneska jsem s Kerčou byla na NVP v Ostravě

30. 3. 2008 - dnešní cvičák jsme pojali závodně - pořádali jsme první díl letošních Ry-Ko-My, tedy jarní. V kategorii štěňátek si zaběhla jeden běh i Kerča, s Hakýsem jsem jako obvykle běžela já, ale Lenny měl změnu ... parkury si s ním zaběhla panička :-). Hacky měl v obou bězích po schozené laťce, ale celkem to vyšlo na první místo. Lenny v prvním běhu nezaváhal, ve druhém si ale zvolil jinou trasu - v součtu mu to vyšlo na třetí místo. Kerča taky chybovala, ale to aj ostatní štěnda, takže i ona doběhla na prvním místě :-)

29. 3. 2008 - s Kerčou jsme byly na štěněcích závodech v Jaroměři ... nevedla si vůbec špatně :-))

23. 3. 2008 - tak dneska slaví svoje - už šesté - narozeniny Hakýsek ... takže přeji vše nej a ještě spoustu společných parkurů :-))

Obrazek 10. 3. 2008 - tento víkend jsme s fousatýma zahájili závodní sezonu pro tento rok a zúčastnili se Krakatitu 006 v Malých Svatoňovicích ... závody to byly pěkné a vcelku i povedené :-) ... Lenýskovi koberec moc nesedl a běhal tak nějak pomalu, takže ačkoliv sobotní závodní běhy měl bez chyby, oba stačily na 4. místo, zkoušku jsme nedoběhli, ani v neděli mu závodní běhy tak úplně nevyšly, konkurence byla rychlejší, zato ve zkoušce nenechal nic náhodě a doběhl si pro první místo a první obhájenou A3 pro tento rok ... Hakýsovi kupodivu koberec problémy nedělal a chvílema mi připadal rychlejší než obvykle, bohužel ale skoro v každém běhu shodil laťku, což ho v sobotních bězích pokaždé odsunulo z "bedny", v neděli měl "víc štěstí" a i s jednou shozenou laťkou skončil 3. v openu, ve zkoušce jsme si trochu neporozuměli s paní rozhodčí - poté co nám ukázala "disk" ačkoliv jsem byla přesvědčená, že jsme ještě chybu neudělali - bohužel jsem se ale přestala soustředit na běh a víc jsem přemýšlela o tom zda jsme nebo nejsme disklí, takže se Hacky diskl hned v zápětí :-( no jo, chybička se vloudila :-) (paní rozhodčí mi pak potvrdila, že "předtím" jsme disklí nebyli), v jumpu Hacky celkem nesmyslně minul tunel, z čehož bylo rázem odmínutí ... po třech měsících nezávodění, co bych po nás všech chtěla, že :-)) ... nějaké fotečky jsou, bohužel kvalita nic moc :-)

21. 2. 2008 - tak dneska slaví Kerča svoje první narozeniny :-))

9. 2. 2008 - dneska byla Kerča na MVP v Brně

Obrazek4. 2. 2008 - dneska slaví Gordon své deváté narozeniny, takže mu přeji vše nej ... hlavně aby se mnou měl stále trpělivost :-) a ještě větší trpělivost, aby měl se zbytkem té mé smečky, která ho nehorázně školí :-)) ... a především, aby mu zdravíčko sloužilo alespoň tak, jak doposud

1. 2. 2008 - ode dneška se fousáčci můžou pyšnit doživotním agility titulem A3 šampion :-) ... takže asi takhle :-)):

A3Ch Hackelbery z Větrova a A3Ch Lenny Černý havran

24. 1. 2008 - tak nevím, ale ta moje smečka chvílema připomíná spíš lazaret, než cokoliv jiného - tentokrát nemarodí Kérka, ale Hacky - má zánět mezi prsty, doma se pohybuje po třech, tváří se strašně nešťastně a neskutečně se vyžívá v tom, jak ho všichni litujeme - no, snad se to brzy spraví :-)

22. 1. 2008 - klub agility ČR vyhlásil výsledky celoroční soutěže "Pes roku", ve které se fousáčci umístili takto:

Lenny - kat. small - 166 bodů - 9. místo (z 274 bodovaných psů)

Hacky - kat. medium - 130 bodů - 20. místo (z 222 bodovaných psů)